Slnečné kolektory THERMOSOLAR Žiar, Solárne kolektory

Solárne kolektory, Slnečné kolektory THERMOSOLAR Žiar

Slnečné kolektory vs. fotovoltické solárne panely.

Slnečné kolektory alebo aj solárne kolektory na rozdiel od fotovoltických solárnych panelov nevyrábajú elektrickú energiu ale slúžia výlučne na ohrev teplej vody pomocou slnka.

Slnečné kolektory zohrievajú vodu oveľa efektívnejšie ako by to dokázal slnkom vyrobený elektrický prúd. 1 meter štvorcový slnečných kolektorov vyrobí približne toľko energie ako 5 metrov štvorcových fotovoltických panelov.

Slnečný kolektor THERMO|SOLAR.THERMO|SOLAR Žiar dodáva najviac slnečných kolektorov v regióne strednej Európy.

Výhodou slnečných kolektorov oproti fotovoltickým panelom je, že časom výraznejšie neklesá ich výkon a neznižuje sa ich efektívnosť rokmi používania.

Naše kolektory majú preukázanú vyše 40 ročnú životnosť, aj preto na ne poskytujeme až 12 ročnú záruku.

 

Požiadajte o obhliadku a návrh riešenia.

Cenový dopyt ➜

 

 

Ploché kolektory - najlepšia voľba pre Slovenské podmienky.

Ploché kolektory patria medzi najčastejšie používané kolektory v Európskej únii. Napríklad v ekologicky orientovanom Rakúsku s podobnými klimatickými podmienkami tvoria až 98% percent všetkých nainštalovaných kolektorov. Zvyšné 2% tvoria trubicové kolektory. (zdroj. ESTIF 2014)

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar patrí medzi popredných výrobcov plochých kolektorov najvyššej kvality v Európe aj vo svete.

Trubicové kolektory THERMO|SOLAR. Kolektory © THERMO|SOLAR aj niečo vydržia. Nemusíte sa báť snehu ani krupobitia.

Ploché kolektory sa vyznačujú vysokou mechanickou odolnosťou, dobre tak odolávajú snehu, vetru, prípadne aj krupobitiu. THERMO|SOLAR na ich ochranu používa tvrdené sklo hrúbky 4mm.

Trubicové kolektory - obmedzene použiteľné pre Slovensko.

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar vyrába aj trubicové kolektory, konkrétne vákuový trubicový kolektor TS10.

Trubicové kolektory THERMO|SOLAR.Trubicové vákuové kolektory. V podmienkach Slovenska sú vhodné najmä do oblastí s nízkymi snehovými zrážkami a na miesto inštalácie, kde je nízke riziko mechanického poškodenia.

Hlavnou nevýhodou trubicových kolektorov je nižšia mechanická odolnosť v porovnaní s plochými kolektormi. Druhou nevýhodou je náchylnosť na mechanické poškodenie pri námraze a snehu.

Porovnanie ploché vs trubicové kolektory.Na vákuových trubicových kolektoroch sa v zime dlhšie drží sneh a sú viac náchylné na mechanické poškodenie.

Vákuum je dobrý izolant, čo je v zime paradoxne nevýhoda – dlhšie sa drží na trubicových kolektoroch sneh. Medzi trubicami sa pri zmenách počasia vytvára námraza, ktorá môže vyústiť až do prasknutia samotných rúr (fyzika a objemové zmeny). Z plochých kolektorov aj rýchlejšie zíde sneh, keď sa začnú nahrievať roztopia sneh vo vrchnej časti a postupne sa celá zostávajúca masa zošuchne dole.

Pred niekoľkými rokmi v Chile odolalo cca 300 plochých kolektorov zo Žiaru bez problémov zemetraseniu, ktoré poškodilo mnohé konkurenčné trubicové kolektory v rovnakej lokalite.

Ich výhodou je mierne vyšší energetický zisk v rámci roka. Podľa našich meraní a celoročnej štúdii vyšiel rozdiel iba +4% energetického zisku pre trubicové kolektory. Kvalitné trubicové kolektory však stoja viac ako kvalitné ploché kolektory.

V prípade záujmu vieme dodať aj riešenie založené na trubicových kolektoroch.

Napriek tomu radíme väčšine záujemcov použiť ploché kolektory.

Vďaka ich mechanickej odolnosti môžete pri plochých kolektoroch THERMO|SOLAR rátať s praxou overenou vyše 40 ročnou životnosťou. To pri trubicových kolektoroch v našich podmienkach garantovať nevieme.

Typy systémov slnečných kolektorov.

Systémy zapojených slnečných kolektorov sa delia na aktívne a pasívne. Rozdiel je v spôsobe, ako odovzdávajú slnečnú energiu slúžiacu na ohrev vody.

Aktívne systémy - vhodné pre celoročnú prevádzku na Slovensku.

Odovzdávajú energiu teplonosnej, nemrznúcej a nekorodujúcej solárnej kvapaline, ktorá odovzdá svoje teplo vode v zásobníku. Teplonosnú kvapalinu udržuje v obehu malé elektrické čerpadlo s minimálnou spotrebou el. energie (4€ - 12€ ročne pre malé inštalácie napr. v rodinných domoch).

Aktívne zapojenie slnečných kolektorov Aktívne zapojenie slnečných kolektorov je nutné na bezproblémovú celoročnú prevádzku v klimatických podmienkach Slovenska.

Jedine aktívne systémy sú vhodné do klimatických podmienok Slovenska.

Pasívne (gravitačné) systémy - nie sú vhodné pre celoročnú prevádzku na Slovensku.

Fungujú na fyzikálnom princípe konvekcie, kde ohriata voda sama bez pomoci čerpadla stúpa nahor do zásobníka a studená klesá dole do panelov na ohrev.

Pasívny slnečný kolektor Pasívne slnečné kolektory nie sú vhodné do slovenských podmienok kvôli ich nízkej mrazuvzdornosti.

Samotiažny - gravitačný systém má nižšie investičné náklady. Jeho energetický zisk je ale o 30 % nižší ako s čerpadlom.

Ich použitie však nie je vhodné v klimatických podmienkach Slovenska kvôli ich nízkej mrazuvzdornosti. Ak by Vám niekto takéto riešenie ponúkal, dajte si pozor.

THERMO|SOLAR ich vyrába pre trhy Afriky a Južnej Ameriky, do regiónov kde celoročne neklesá teplota pod bod mrazu.

Kvalita konštrukcie solárnych kolektorov THERMO|SOLAR Žiar.

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar má dlhodobé skúsenosti s návrhom a výrobou slnečných kolektorov. Naše zariadenia majú otestovanú vyše 40 ročnú životnosť a bezkonkurenčnú 12 ročnú záruku.

Kvalitné slnečné kolektory THERMO|SOLAR.

Na rozdiel od mnohých konkurentov © THERMO|SOLAR na kvalite svojich kolektorov nešetrí. Odmenou Vám bude dlhá a spoľahlivá životnosť solárneho zariadenia.

Zákazník má u nás istotu, že kupuje naozaj kvalitné a certifikované výrobky najvyššej kvality určené do klimatických podmienok Slovenska a nie lacnejší ázijský produkt určený do teplejšieho podnebia, ktorý skončí po jednej zime alebo krupobití.

Thermo solar montáž slnečných kolektorov a solárnych panelov Produkty THERMO|SOLAR spĺňajú aj najnáročnejšie certifikačné podmienky vrátane certifikátu Solar Keymark vyžadovanom pre aktuálne dotácie.
S nami máte istotu najvyššej európskej kvality a spoľahlivosti.

 

Unikátne patentované technické riešenie.

Okrem kvality výroby a použitých materiálov je hlavným dôvodov vysokej odolnosti, výkonu a životnosti kolektorov THERMO|SOLAR ich patentované technické riešenie. Kvalitné solárne kolektory THERMO|SOLAR. Vlisovanie umožňuje odvod tepla nielen zvarom ale celým povrchom a D tvar meandru výrazne znižuje riziko prevretia teplonosnej tekutiny.

Slnečné kolektory THERMO|SOLAR.

Typy solárnych kolektorov, ploché a trubicové kolektoryVyberte si zo širokej ponuky a požiadajte o návrh riešenia. Slnečné kolektory THERMO|SOLAR dostanete za najlepšie ceny, priamo od našich zmluvných montážnych partnerov.

 

Požiadajte o obhliadku a návrh riešenia.

Cenový dopyt ➜

 

 

Možnosti montáže slnečných kolektorov.

Okrem samotnej výroby slnečných kolektorov poskytujeme aj montážne služby, záručný a pozáručný servis týchto zariadení.

THERMO|SOLAR zabezpečuje celoslovenské školenia montážnikov, skúšobníctvo a vybavujeme aj certifikáciu všetkých takýchto zariadení.

U nás máte garanciu, že naše zariadenia budú namontované správne s dôrazom na dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku.

Montáž solárnych kolektorov na strechu THERMO|SOLAR ponúka naozaj rôznorodé možnosti montáže solárnych panelov. Slnečné kolektory je možné použiť napr. aj ako architektonický doplnok objektu. Na základe požiadavky nie je výnimkou ani zhotovenie individuálneho tvarového riešenia kolektora (napr. skosenie časti kolektora pod určitým uhlom a pod.).

Naše panely a nosné konštrukcie majú takzvaný Hurikánový test a sú testované na odolanie rýchlosti vetra až 230 km/h. Aj toto je niečo, čo nás odlišuje od konkurencie.

V praxi to znamená, že skôr bude odviata Vaša strecha ako naša konštrukcia so slnečnými kolektormi.

V súčasnej dobe plnej dramatických výkyvov počasia je upokojujúce mať takúto istotu.

Časté otázky.

Je problém prehrievanie kolektorov v letných mesiacoch ?

Štandardný systém slnečných kolektorov je chránený proti prehrievaniu elektronickým regulátorom, ktorý disponuje tzv. dovolenkovým režimom. Ochrana spočíva v zapínaní obehového čerpadla v noci, a tým sa vychladí objem zásobníka. Kolektory tým pádom môžu cez deň opäť pracovať a nahrievať zásobník.

Ochrana proti prehriatiu v prípade, že ste doma a nie je odber teplej vody spočíva v tom, že sa obehové čerpadlo jednoducho nespustí ak je v zásobníku dosiahnutá požadovaná teplota. Aj keď je na kolektoroch vyššia teplota, obehové čerpadlo ostáva stáť.

Ak je systém kvalitný, teda je postavený z kvalitných materiálov, tak ani dlhodobé prehrievanie nie je problém. V prípade našich systémov, jediné čo sa stane je, že teplonosná kvapalina sa bude degradovať rýchlejšie a bude ju treba vymeniť skôr. To znamená nie po 8-10 rokoch, ale možno po 6tich. Ostatné komponenty systému zostanú nedotknuté.

Slnečná energia je zelená energia.

99,2% hmotnosti našich kolektorov je plne recykľovateľných. S recykláciou kolektorov Vám radi pomôžeme, stačí ich k nám priniesť.

"Energia použitá na výrobu našich termických panelov sa vráti do 1,5 roku prevádzky zariadenia."

Pri prekpokladanej životnosti zariadenia min. 30-40 rokov sa nemusíte báť, že na ich výrobu sa spotrebuje viac energie ako svojim použitím prinesú.

Ekologické slnečné kolektory.

 

Požiadajte o obhliadku a návrh riešenia.

Návrh riešenia ➜

 

 

ODBORNÉ PORADENSTVO PRE VÁS

Návrh technického riešenia pre Vami vybranú technológiu.